Plus Us
نوین مارکتینگ مسیر جاری شما نوین مارکتینگ صفحه اصلیدرباره ما امروز چهارشنبه 3 مرداد 1403

درباره ما

شرکت یخ شهرگیر ، در سال 1345 در شهر کرج شروع به فعالیت کرد . در سالهای ابتدایی و به دلیل عدم ورود تکنولوژی به کشور ، در فصول سرد سال و با استفاده از یخچالهای  طبیعی ( در دل رشته کوه های البرز ) و به شیوۀ کاملاً سنتی ، یخ تولید میشد و در یخچالهای طبیعی نگهداری میشد و در فصول گرم سال ، برای مصرف در اختیارمردم قرار می گرفت.

پس از گذشت سالها و با ورود تکنولوژی تولید یخ به شکل صنعتی به کشور ، شرکت یخ شهرگیر به عنوان یکی از تولید کنندگان پیشرو در صنعت یخ ، اقدام به نصب و راه اندازی خط تولید صنعتی یخ نمود و برای سالهای متمادی یخ های قالبی ( 20 کیلویی ) را تولید و برای مصارفی همچون سردسازی و نگهداری و حمل محموله های کشتارگاهی ( گوشت و مرغ و ... ) ، در بتن ریزی برای بهبود فراوری بتن و به دلیل عدم وجود یخ بهداشتی ، برای مصارف خوراکی نیز مورد استفاده قرار می گرفت.

در سالهای اخیر و با توجه به رشد بی رویۀ جمعیت کشور و بی مبالاتی بسیاری از صنایع در زمینۀ رعایت استانداردهای زیست محیطی، آبهای سطحی و جاری در ایران ، توسط آلاینده های شیمیایی و میکروبی ، به شدت آلوده شد و این آلودگی ها ، موجب آلوده شدن سفره های زیرزمینی و منابع آبی شد و در نتیجه مصرف این آب های آلوده ، بیماری های زیادی به خصوص بیماری های گوارشی همچون وبا را پدید آورد.

سیستم های صنعتی ( سنتی ) تولید یخ که در آنها برای تولید یخ از قالب های فلزی استفاده می شود و به دلیل اینکه یخ تولیدی در این سیستم ها اساساً مصرف صنعتی دارد ( نه خوراکی ) ، به هیچ وجه بهداشتی نبوده و آب مصرفی برای تولید     این یخ ها نیز ، هیچگونه فرایند تصفیۀ خاصی را پشت سر نمی گذارند و صرفاً مقداری کلر ( به عنوان ضدعفونی کننده ) به آب مصرفی در تولید یخ صنعتی اضافه می شود . یخ های تولید شده توسط سیستم های تولید یخ صنعتی ( سنتی ) عمدتاً آلوده بوده و چنانچه به عنوان یخ خوراکی مورد استفاده قرار بگیرد، میتواند منشا بسیاری از بیماری های خطرناک و گوارشی از جمله بیماری وبا گردد.

مدیران شرکت شهرگیر ، در سالهای 1386 و 1387 ، با پیگیری های گستردۀ مسئولین محترم معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان البرز  و طی نشست های متعدد با این مسئولین محترم ، به این نتیجه رسیدند که در جهت توسعۀ بهداشت جامعه و برای تامین سلامتی شما هموطنان عزیز ، می بایست در فرایند تولید یخ ، تجدید نظری کلی و جامع انجام دهند.

در همین راستا و پس از تحقیقات و رایزنی های بسیار زیاد با متخصصین و کارشناسان امر تولید یخ بهداشتی در داخل و خارج از کشور ، مدیران شرکت یخ شهرگیر تصمیم به وارد نمودن دستگاهی کاملاً مکانیزه جهت تولید یخ تیوب(استوانه ای شکل) صد در صد بهداشتی خوراکی به کشور را گرفتند.

با توجه به مشکلات و موانع بسیار زیادی که به دلیل تحریم های تحمیلی ایجاد نموده و با صرف هزینه های بسیار زیاد و تحمل مشقات بسیار زیاد ، موفق شدیم دستگاهی کاملاً مکانیزه و منحصر بفرد ( که متاسفانه هیچ نمونۀ داخلی از این دستگاه وجود ندارد ) با ظرفیت تولید بیش از 70 تن یخ در روز ، به کشور وارد نماییم و در سالهای 1389 و 1390 ، این خط تولید کاملاً مکانیزۀ تولید یخ بهداشتی تیوب ( استوانه ای شکل ) را در محل کارخانه نصب و راه اندازی نمودیم و پس از اخذ تمامی مجوزها از ادارات ذیربط ( ادارۀ صنایع ، معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان البرز ) و رعایت تمامی استاندارد ها ، برای اولین بار در ایران ، اقدام به تولید یخ صددرصد بهداشتی خوراکی با نام تجاری یخ بهداشتی تیبا نمودیم و افتخار داریم به عنوان شرکتی پیشرو در صنعت تولید یخ در کشور ، در راستای توسعۀ بهداشت و سلامت شما هموطنان عزیز گام برداریم.

به امید روزی که هیچ ایرانی با مصرف یخ های غیر بهداشتی و آلوده ای که عده ای سودجو ( به عنوان یخ بهداشتی ) تولید می کنند و در اختیار مردم قرار می دهند به بیماری مبتلا نشود و همه بتوانند به یخ های صددرصد بهداشتی تیبا دسترسی داشته باشند . در همین راستا و برای فراهم کردن امکان دسترسی تمام هموطنان به یخ بهداشتی تیبا ، در محل کارخانه ، سردخانه ای بسیار مجهز و مدرن ، با ظرفیت انبارش بیش از 500 تن یخ در شرایط کاملاً بهداشتی تاسیس نمودیم تا برای زمان های اوج مصرف ( فصول گرم سال ، مناسبت ها و اعیاد ) امکان تامین و پشتیبانی یخ مورد نیاز را فراهم آوریم.

به دلیل جدید بودن این نوع یخ در کشور و برای فراهم آوردن زنجیرۀ توزیع و فروش بهداشتی و با کیفیت یخ بهداشتی تیبا ، اقدام به خریداری و تجهیز تعدادی کامیون یخچالدار برای حمل یخ بهداشتی بسته بندی تیبا نمودیم و همچنین تعداد بیش از 50 دستگاه فریزر در ابعاد و اندازه های مختلف به منظور نگهداری و عرضۀ یخ بهداشتی تیبا در جایگاه های عرضه و فروش ساختیم تا در اختیار عاملین محترم فروش یخ بهداشتی تیبا در سراسر کشور عزیزمان ایران قرار دهیم و بتوانیم یخ صددرصد بهداشتی تیبا را در شرایطی کاملاً بهداشتی و با کیفیت بسیار بالا ، در اختیار شما هموطنان عزیزمان قرار دهیم .


ایرانی شایستۀ بهترین هاست

 

تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شرکت تیبا می باشد. طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط نوین مارکتینگ